MDD

Ako stráviť Deň detí v Tatrách?

Nezáleží na tom, koľko rokov má vaše dieťa, Tatry ponúkajú možnosti pre všetky vekové kategórie. Nudiť sa nebudú najmenší, tínedžeri ani rodičia. Vybrali sme pre vás akcie, ktoré spravia váš Medzinárodný deň detí výnimočným v každom počasí.

AKCIE PRIAMO VO VYSOKÝCH TATRÁCH:

Deň detí a športu

Kedy a kde: nedeľa, 3.6 v Štrbe (na Hlavnej 188/67)

Vhodné pre deti každého veku a rodičov, vstup zdarma

Pre malých atlétov si Obec Štrba v rámci projektu Deň detí a športu pripravila tradičné štafetové preteky 100×1000. Program sa otvára o 8:30 a končí sa okolo 12:00. Na behu každý rok stretnete aj známe športové osobnosti. Účasť potvrdili Patrik Svitana, reprezentant Slovenskej republiky na tohtoročných MS v hokeji či futbalisti Vladimír Kukoľ a Tomáš Sedlák. Deti sa môžu tešiť tiež na stretnutie s bronzovým biatlonistom Pavlom Hurajtom a dvojnásobným majstrom Európy v kickboxe Pavlom Garajom. Úspešní súťažiaci budú odmenení účastníckym listom, fotografiami prítomných športovcov a skladacou bežeckou fľašou s logom podujatia. V rámci Dňa detí a športu vás okrem štafetového behu čaká aj futbalový turnaj.

Čo deťom pribaliť so sebou: Nezabudnite na poriadne bežecké topánky alebo tenisky a nepremokavé oblečenie pre prípad, že by pršalo. Dážď sa nezaobíde bez blata, preto vezmite aj na náhradné oblečenie.

Tatry deťom

Kedy a kde: štvrtok, 31.5. a piatok, 1.6. v Novom Smokovci a Tatranskej Lomnici

Vhodné pre deti v predškolskom, školskom veku a rodičov, vstup zdarma

Ak máte dieťa v predškolskom veku, navštívte 31.5. o 10:00 podujatie Tatry deťom. Zabavia sa na interaktívnej klauniáde s názvom Klaun hudobníkom. Nasledujúci deň si prídu na svoje školáci a staršie deti, s ktorými si zašportujete v mestskom parku v Tatranskej Lomnici. O deviatej sa tam totiž koná Beh olympijského dňa. Po ňom vám zahrá hudobná skupina ICONITO, koncert začína o 10:00.

Čo deťom pribaliť so sebou: Ako pri každom športe, aj pri behu sa deti spotia a zašpinia. Vezmite im teda veci na prezlečenie, poriadnu obuv a nezabudnite na pitný režim. Na vonkajšie akcie sa môže hodiť aj sveter.

Folklórny festival Krojované bábiky

Kedy a kde: štvrtok, 31.5. a piatok, 1.6. vo Veľkej Lomnici

Vhodné pre deti každého veku a rodičov, vstup zdarma

Dvanásty ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov Krojované bábiky odštartuje 31.5. vystúpi na nich napríklad Podtatranček z Veľkej Lomnice, Goralik z Kežmarku či Letnička z Popradu. Zo zahraničia sa vám okrem iných predstavia tanečníci z Lotyšska či ďalekého Ruska. V sobotu 1.6. sa základoškolákov čakajú tvorivé dielne a výchovné koncerty. Od 9:00 do 11:00 ich hostí ZŠ s MŠ Veľká Lomnica. V podvečerných hodinách si môžete pozrieť uvítací program účastníkov festivalu vo Veľkej Lomnici, o 16:30 v centre obce a o 17:00 na Futbalovom ihrisku.

Čo deťom pribaliť so sebou: Keďže sa veľa udalostí odohráva vonku, vezmite deťom pre istotu teplé a nepremokavé oblečenie.

AKCIE V OKOLÍ VYSOKÝCH TATIER

Mesto Poprad deťom

Kedy a kde: piatok, 1.6. – utorok, 5.6. v Poprade

Vhodné pre deti každého veku, rodičov a domácich miláčikov, vstup zdarma

Na folklórny festival Krojované bábiky sa 2.6. môžete pozrieť takisto v Poprade, začína sa o 10:00 a nájdete ho na Námestí svätého Egídia. Ak máte so sebou aj domáceho miláčika, o 14:00 môžete predviesť jeho schopnosti v súťaži Ja a môj psík. Netradičná akcia čaká v nedeľu 3.5 o 16:00 všetkých milovníkov dobrodružstiev Harryho Pottera. Fanúšikovia môžu byť súčasťou prvého oficiálneho tímu muklovského metlobalu. Mesto Poprad deťom pokračuje až do utorka, 5.6.

Čo deťom pribaliť so sebou: Metlobal môže byť poriadne divokou hrou. Zaobstarajte preto deťom vodu, jedlo na posilnenie a aby si mohli zápas užiť naplno, aj náhradné oblečenie.

Deň detí nepokazí ani zlé počasie. Alternatívou môže byť filmové popoludnie:

V kine Tatran si v piatok 1.6. môžete pozrieť dve obľúbené filmové klasiky pre deti, ktoré nijaké dieťa neomrzia – Mimoni  o 15:00 a Baby šéf  o 17:00. Symbolické vstupné je 1 euro. Lístky zakúpite v Mestskej informačnej kancelárii Poprad alebo online.