Zorbing

Užite si netradičné športy v Tatrách

Tatry sú krásne. A viete, čo je na nich najlepšie? Že už dávno nie sú len o lyžovačke či prechádzkach okolo Štrbského plesa. Tatry sú pestré, zábavné a hravé. Nasadnite s nami na boby, do káry, na gumené koleso a poďte si aj s deťmi užiť toľko zábavy, koľko počas vášho pobytu zvládnete.

Boby v Tatranskej Lomnici

Začneme s vetrom vo vlasoch v Tatranskej Lomnici. Tatrabob je vraj najlepšia horská dráha v Tatrách. V dolnej stanici nasadnete, obsluha vás zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém vás vyvezie na vrcholovú stanicu. Tam sa bob odopne z lana a vy sa rútite nadol až do konečnej stanice. Pozor, brzdiť musíte sami. Počas takmer pol kilometrovej jazdy prekonáte až 12 zákrut.

Káry a kolobežky v Tatranskej Lomnici

Ak sa nebojíte rýchlej jazdy a bobovú dráhu ste si už vyskúšali, vyberte si horské káry. Sú to bezmotorové trojkolky, ktoré sa hodia na každý suchý terén. Jazdia na nich tínedžeri aj seniori. V Tatranskej Lomnici vás čaká bezpečná asfaltová trať dlhá 3 km, ktorú prejdete za 5 až 10 minút. Káry sú úplne stabilné a bezpečné, ak si však na riadenie netrúfate, môžete si jazdu užiť aj v tandeme. V ponuke sú navyše aj kombinované lístky na káru aj lanovku na Skalnaté pleso. A ak sa vám káry nepozdávajú, k dispozícii sú aj obľúbené horské kolobežky.

Člnkovanie na Štrbskom plese

Že adrenalín nie je nič pre vás, a že výročie nebudete oslavovať jazdou na káre? Žiaden problém, máme pre vás maximálnu dávku romantiky. Vyrazte si na člnky na Štrbskom plese. Prvýkrát sa po jazere člnkovalo už v roku 1880, a zábava trvala od mája do októbra. Z hladiny plesa si môžete vychutnať pohľad na Solisko, skokanské mostíky a ikonický hotel Patria. Dokonca si môžete čln prenajať aj s vlastným veslárom alebo si požičať novinku – čln s preskleným dnom.

Summer tubing na Hrebienku

Počuli ste už o summer tubingu? Ak nie, je čas to napraviť a vyskúšať si jednu z najpopulárnejších zábavných atrakcií. Stometrovým toboganom sa zveziete na gumenom kolese. Zo Starého Smokovca sa pozemnou lanovkou vyvezte na Hrebienok, kde túto bezpečnú zábavu pre deti nájdete.

Paragliding z Chopku

Ak Tatry poznáte ako vlastnú dlaň, ak poznáte značky na túrach naspamäť a fotku máte pri každom plese i vodopáde, je čas pozrieť sa na hory z inej perspektívy. Pripnite si krídla. Paragliding ponad končiare je nezabudnuteľný, skúsení inštruktori vám všetko vysvetlia a samozrejme – poletia v tandeme s vami. Centrum paraglidingu síce sídli na Chopku, pravidelne však chodia lietať aj do Vysokých Tatier. Varovanie: bez vyšliapania kopca, z ktorého poletíte to nepôjde.

Zorbing na Štrbskom plese

Spomínate si na japonskú televíznu šou, ktorá v 90. rokoch fičala aj na Slovensku? Jednou z úloh v Takešiho hrade bolo spustiť sa z kopca v priesvitnej nafukovacej guli. Vtedy sme ešte ani nechyrovali, že sa táto bláznivá zábavka volá zorbing, veľmi sme ju však chceli vyskúšať. Ak si tento adrenalín chcete dopriať aj vy, potešíme vás. Nájdete ho priamo na Štrbskom plese a môžete si dokonca vybrať, či sa z kopca spustíte sami alebo vo dvojici.

Vynesenie nákladu z Popradského plesa

Za zážitky, o ktorých sme hovorili doteraz si návštevníci musia zaplatiť. Máme pre vás však ešte bonbónik, ktorý je iný ako všetky ostatné. Možno ste už počuli meno Viktor Beránek. Je to služobne najstarší chatár, ktorý od roku 1979 chatárči na Chate pod Rysmi. Na chaty z dolín pravidelne vynáša aj vyše stokilogramový náklad. Vyskúšajte si to aj vy. Vezmite od Popradského plesa šerpu s pätnásť – dvadsaťkilovým nákladom a vyneste ju až na chatu, ak si trúfate.

Spracované zo zdrojov: www.tatrabob.sk, www.vt.sk, www.leto.funpark.sk